REPREZENTANT VANZARI ARTICOLE FERONERIE- zona Bucuresti, Ilfov, Constanta

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• intretine, colaboreaza si dezvolta relatiile comerciale atat cu partenerii noi, cat si cu partenerii existenti;
• promoveaza produsele companiei in randul arhitectilor, firmelor de constructii, Retelelor de Supermarket,Producatorilor de usi din ALUM ,PVC ,LEMN Distribuitorilor de feronerie pt micii producatori

• prospecteaza piata in cautarea de noi parteneri;
• analizeaza tendintele pietei de profil precum si ale concurentei;
• intocmeste rapoarte de activitate periodice;

• asigura clientilor si partenerilor informatii detaliate privind produsele;
• realizeaza planul de vanzari transmis si agreat cu managementul firmei;
• indeplineste criteriile de performanta asociate pozitiei;
• ofera consultanta si solutii clientilor si partenerilor firmei.

CERINTE

• Experienta profesionala in vanzari in domeniul feroneriei (minimum 4 ani);
Cunostinte de Limba Engleza
• Abilitati de comunicare, negociere;;
• Cunostinte piata industriei de tamplarie PVC si aluminiu, a producatorilor de usi si a firmelor de constructii din aria de activitate;
• Avantaj: detinerea un portofoliu de clienti potentiali din randul arhitectilor, firmelor de constructii si a producatorilor de usi;

• Carnet de conducere categoria B, are experienta relevanta de condus si este disponibil pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix+ comision
Bonuri

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!