Reprezentant Vanzari Agentie Traduceri (Business Sales Development)

WeTranslate Complete Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

CE CAUTAM:

• O persoana care este atrasa de limbile straine si care doreste o cariera in acest domeniu;
• O persoana cu minim 1 an de experientă în domeniul vânzărilor B2B (segmentul business, persoane juridice);
• O persoana cu abilităti de comunicare, ascultare activa, prezentare a serviciilor, analiza, negociere, vanzare şi intelegere a nevoilor de business ale clientilor;

RESPONSABILITATI:

• Dezvolta segmentul de vanzari
• Indeplineste targetul lunar de intalniri cu potentiali clienti noi, precum si targetul lunar de clienti noi / vanzari
• Contacteaza clienti noi potentiali, stabileste intalniri cu acestia, negocieaza si incheie contracte pentru serviciile oferite de catre WeTranslate
• Promoveaza produsele din portofoliul companiei;
• Ofera informatii tehnice / comerciale privind produsele si pregateste prezentari specifice pentru potentialii client;
• Elaboreaza oferte speciale, participa la licitatii, intocmeste documentatii si monitorizeaza proiectele de vanzare;
• Dezvolta continuu portofoliului de clienti prin cresterea numarului de clienti noi;
• Mentine legatura cu clientii din portofoliu;
• Viziteaza regulat clientii din portofoliu;
• Intocmeste rapoarte specifice activitatii de vanzare.

CERINTE

• Studii superioare (finalizate sau in curs de finalizare);
• Cunoastere avansata a limbii Engleza;
• Capacitate buna de organizare, planificare si gestionare a activitatilor;
• Excelente abilitati de comunicare, negociere, relatii cu clientii;
• Initiativa, atitudine pozitiva si orientare spre client si rezultate;
• Bune cunostinte de operare a pachetului Office (Outlook, Word, Excel, Power Point);
• Tinuta de business / smart-business;
• Dinamism, initiativa;
• Integritate in relatia cu partenerii, clientii si compania;
• Experienta in vanzari de minim 1 an (promovare, prezentare, comunicare, negociere);
• Profesionalism, orientare catre nevoile clientului, seriozitate.

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a invata, lucra si a te dezvolta in cadrul unei companii in dezvoltare;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala
• Training-uri de vanzari si comunicare
• Un mediu de lucru placut intr-o echipa tanara, performanta si dinamica;
• Un sistem competitiv de remunerare si bonusuri de performanta;
• Posibilitati de dezvoltare a carierei pe termen lung in cadrul companiei.
• Instrumente de lucru: laptop, telefon mobil
• Pachet salarial format din salariu fix + bonus din vanzari

DESCRIEREA FIRMEI

CINE SUNTEM ȘI CE OFERIM

Am înființat WeTranslate din dorința de a putea pune în practică activitățile care ne plac, lucrând cu entuziasm și dedicare, întâmpinând provocările și câștigând încrederea clienților pentru a păși împreună către un viitor în care succesul ne caracterizează proiectele.

Deoarece ne place organizarea și simplitatea lucrurilor, acordăm clienților noștri Account Manageri dedicați, care să gestioneze proiectele de traducere și interpretariat în timp optim.

Account Managerul va identifica soluțiile cele mai potrivite necesităților tale și le va implementa, proiectele tale devenind preocuparea noastră.

Totodată, am pus la punct un sistem integrat de administrare online a comenzilor, astfel facilitând procesul de prelucrare a traducerilor tale. Nu trebuie decât să te înscrii și să beneficiezi de avantajele pe care acest sistem le aduce.

WeTranslate se orientează către traducători profesioniști, care își adaptează cu ușurință limbajul la tendințele pieței actuale, abilitate câștigată prin ani de perfecționare.

Odată cu echipa de traducători, și noi învățăm pas cu pas tot mai multe din succesul și aria de activitate a clienților noștri.