REPREZENTANT VANZARI

SC Materom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale.

2.Prezinta si promoveaza produselor.
3.Aplica strategia de vinzari pe clientii gestionati.
4.Urmareste realizarea targetului.
5.Intocmeste rapoarte de vinzari.

6.Urmareste cresterea vanzarilor pe zona alocata.

CERINTE

- Experienta in vanzari;
- Experienta in conducerea unei echipe de vanzari constituie avantaj;
- Studii medii/superioare;
- Cunostinte generale in domeniul auto;
- Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa;
- Cunostinte operare PC (Microsoft Word, Excel, Outlook);
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detalii, capacitate rapida de decizie;

BENEFICII OFERITE

-Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie moderna in continua dezvoltare;
- Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic;
- Salarizare motivanta.

Importator si distribuitor de piese si accesorii auto originale si after-market.
Firma a fost infiintata in 1998, are sediul in Cristesti, jud. Mures si are deschise puncte de lucru in Bucuresti,Timisoara, Brasov, Iasi, Suceava, Pitesti si Constanta. In acest interval de timp firma a devenit unul din principalii importatori si distribuitori de piese si accesorii auto de pe piata din Romania.