Reprezentant Vanzari (Domeniu Industrial si Constructii)

Dharma Utilaje

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza si vinde produsele companiei in Bucuresti/Ilfov
Consilieaza clientii in alegerea celor mai bune solutii
Mentinerea relatiilor cu clientii existenti si dezvoltarea relatiilor comerciale cu acestia prin vizite constante la sediu si in santier facand demonstratii practice cu sculele si accesoriile din portofoliu.
Analizeaza si prospecteaza permanent piata.
Dezvolta portofoliului de clienti si il mentine prin programe de fidelizare.
Raportarea activitatilor catre directorul de vanzari, conform preocedurilor interne ale firmei.
Cunoasterea concurentei si monitorizarea acestora.
Intocmirea ofertelor si personalizarea acestora
Colaboreaza cu ceilalti membri de echipa (vanzari, livrare, suport vanzari)
Jobul nu are angajati in subordine

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL
Atitudine pozitiva, integru, om de echipa, educat, comunicativ, bun negociator, libera initiativa, placerea de a lucra cu clientii,
Conceptie sanatoasa fata de munca si eficienta
Experienta in vanzari de minim 2 ani (experienta intr-un post similar constituie un avantaj)
Experienta si cunostinte in domeniul sculelor electrice, organe de asamblare, constituie un avantaj
Limba engleza (scris-vorbit) cel putin nivel mediu
Cunostinte solide operare PC (word, excel, outlook)
Permis categoria B
Capacitate foarte buna de organizare a activitatilor
Respecta termenele limita si sarcinile asumate
Cunoasterea pietei constructiilor si industriei constituie un avantaj
Gaseste rapid solutii la nevoile comunicate de client

BENEFICII OFERITE

OFERTA
Pachet salarial atractiv compus din salariu fix si comision,
Autoturism de serviciu
Smartphone
Laptop

SC DHARMA UTILAJE SRL comercializeaza scule, consumabile si utilaje de mica mecanizare pentru industrie si constructori.
Produse din portofoliu:
Milwaukee – Scule electrice si consumabile
Portwest - Echipamente de protectie
Bossong - Ancore chimice
Organe de asamblare (suruburi, piulite, saibe, etc)
Echipamente de mica mecanizare (generatoare, motopompe, maiuri si placi compactoare)
Scule pentru parcuri si gradini (motofierastraie, masini de taiat iarba etc)
Scule de mana (clesti, chei, ciocane, cutii de scule etc)
Schele si scari
Compresoare si scule pneumatice
Echipamente si consumabile pentru sudura

Te asteptam in echipa noastra sa ne dezvoltam impreuna.