REPREZENTANT VANZARI

HR TIME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea si implementarea de produse si software legate de sistemele de monitorizare prin GPS;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti, efectuarea de vizite regulate la acestia;
- Primirea si gestionarea comenzilor primite prin email, telefon sau de pe pagina web al firmei;
- Dezvoltarea si mentinerea relatiei bune cu clientii, administrarea eficienta a portofoliului;
- Evaluarea corecta a exigentelor, cerintelor clientilor, oferirea de solutii personalizate;
- Intocmirea planului de vanzari si prezentarea ofertelor;
- Participarea la targuri, expozitii, evenimente de profil;
- Intocmirea de rapoarte specifice si prezentarea catre superior.

CERINTE

- Experienta minim 2 ani in vanzari catre utilizator final, B2B; prezinta avantaj experienta in vanzarea de solutii tehnice (servicii de monitorizare auto, sisteme de securitate, piese auto sau altele);
- Persoana dinamica, sigura pe sine;
- Abilitati bune de relationare, vanzare, customer service;
- Abilitati de comunicare, negociere, prezentare, persuasiune;
- Orientare catre obtinerea de rezultate;
- Capabil sa gaseasca solutii de tip win-win;
- Disponibil pentru deplasari;
- Tinuta si conduita impecabile;
- Cunostinte de operare PC;
- Cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze; cunoasterea limbii maghiare reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + comision
- masina de serviciu
- laptop, telefon

Recrutam pentru clientul nostru LOCHNER GROUP - companie multinațională in continua dezvoltare, prezenta in Romania cu sediul central in Oradea si birouri regionale în Brașov și București.
Produsele si serviciile oferite sunt din domeniul tehnologiei / tehnologiei informației - monitorizare vehicule, tun de ceata, gard electric, software pentru firme de transport si case de expeditii.

Daca esti o persoana activa, dinamica, motivata de obtinerea de rezultate, tot ce ai de facut este sa aplici!

HR TIME, Marca Inregistrata
Recrutare si selectie
Consultanta resurse umane
Consiliere vocationala

0721351821
adina.vladau@hrtime.ro
www.hrtime.ro