Reprezentant Vanzari

SLS Cargo SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltarea portofoliului de clienti precum si oferirea de consultanta acestora;
• Contactarea clientilor si pastrarea unei bune relatii cu acestia.
• Prospectarea pietei;
• Contactarea telefonica a potentialilor clienti si oferirea de suport acestora;
• Introducerea clientilor/activitatilor/detalii suplimentare in aplicatiile interne;
• Consilierea potentialilor clienti cu referire la: preturi, documente necesare;
• Asistarea si urmarirea procesului de vanzare pana la finalizare;
• Pastrarea unei bune relatii cu clientii si dupa finalizarea tranzatiei;
• Prospectarea pietei business;
• Identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare;
• Oferirea de solutii adaptate nevoilor clientilor;
• Negocierea si semnarea contractelor

CERINTE

• Persoana activa, disciplinata cu abilitati de negociere;
• Persoana organizata, analitica, dinamica, atenta la detalii;
• Initiativa si spirit de lucru in echipă;
• Capacitatea de a stabili relaţii interpersonale, reale abilităţi de comunicare (ascultare activa si transmiterea cu usurinta a informatiilor);
• Cunostinte legate de tehnici de vanzare si de relationare cu clientii (evaluarea necesitatilor clientilor, indeplinirea standardelor de calitate pentru serviciile oferite, abordarea personalizata, etc.) constituie un avantaj.
• Atitudine pozitiva, proactiva, optimista;
• Seriozitate si promptitudine cu clientii;
• Cunostinte de operare calculator: Ms Office, Windows
• Permis de conducere categoria B (fara incidente)
• Experienta de minim 1 an in domeniul vanzarilor constituie un avanataj;
Vei beneficia de tot suportul necesar pentru a invata cu usurinta specificul activitatii noastre, serviciile, produsele si clientii nostri. Ne asumam acest efort pentru ca tu sa te integrezi cu usurinta in echipa noastra si sa obtii performantele dorite intr-un timp cat mai scurt.
Pentru desfasurarea activitatii vei beneficia de autoturism, laptop si telefon de serviciu.
In cazul in care apreciezi ca profilul tau corespunde cu cel al asteptarilor noastre, te rugam sa ne trimitic un CV pentru a-l analiza si pentru a programa un interviu in care sa ne putem cunoaste.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial ce stimuleaza performanta compus din salariu fix + comision din valoarea vanzarilor tale
• Training si cursuri de specialitate;
• Posibilitate de dezvoltare profesionala
• Mediu de lucru tanar, prietenos, profesionist si competitiv.

Suntem o companie formata dintr-o echipa tanara cu o experienta bogata in domeniul transporturilor.
Avand o abordare definita prin responsabilitate, angajament si profesionalism intelegem nevoile clientilor, contextul actual al pietei si suntem un partener de incredere.