Reprezentant vanzari

SC E-SERVICE& COMPONENTS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de operatori si producatori autohtoni si straini;
- actualizeaza continuu in SAP noile oportunitati, clienti si date de contact;
- urmareste oportunitatile de vanzare existente si le finalizeaza;
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- urmarirea realizarii planului personal de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
- participa la sedintele saptamanale de estimare a achizitiilor
intocmeste raportul saptamanal de vanzari pentru Directorul general pana la ora 12 a fiecarei vineri din saptamana.
- stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;
- intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
- redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri;

CERINTE

• experienta intr-un post similar din vanzari;
• capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
• personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
• fara obligatii personale majore (probleme personale consumatoare psihic, alte activitati profesionale paralele etc.);
• cunostinte de limba engleza;
• cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
• permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix plus sistem de bonusare in functie de atingerea targetului lunar.
Oferim training de specialitate atat in tara cat si in strainatate.
Program Luni- Vineri 09.00-17.30

Suntem lideri nationali pentru componente in industria jocurilor de noroc, vending, amuzament si terminale de plata.
Facem parte din grupul Eurocoin Ltd cu sediul central in Londra, GB.