Reprezentant Vanzari

COSTA UTILAJE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
Obiectivele de baza ale postului:
- Vanzarea de filtre,piese de schimb, lubrifianti si accesorii catre clienti
- Identificarea filtrelor si a pieselor de schimb in cataloage specializate corelat cu solicitarea clientilor
- Ofera consiliere de specialitate pentru client in scopul dezvoltarii vanzarilor
- Crearea ofertelor tehnice si comerciale si negocierea acestora in limitele de competenta
- Monitorizeaza piata de profil si furnizeaza rapoarte periodice

Abilitatile si competentele de baza ale postului:
- Viziteaza regulat clientii specifici in vederea dezvoltarii de parteneriate pe termen lung si atingerea obiectivelor de vanzari.
- Identifica si intelege nevoile si cerintele clientilor
- Dezvolta discutii constructive cu clientii interni si externi in sensul clarificarii cerintelor specifice si ofera consultanta de specialitate.
- Cunoaste si intelege toate softurile si cataloagele de piese de schimb in asa fel incat sa identifice cu precizie si rapiditate piesele de schimb solicitate.

CERINTE

Cerintele de baza ale postului:
- Experienta similara de min. 2 ani
- Folosire softuri de identificare filtre si piese de schimb min. 2 ani
- Cunostinte tehnice despre utilajele de constructii, utilaje agricole si camioane
- Cunostinte aprofundate despre piata utilajelor de constructii,agricole si a camioanelor precum si a furnizorilor de piese de schimb si consumabile pentru acestea
- Cunostinte limba engleza (tehnica) nivel mediu
- Permis de conducere categoria B
- Cunostinte avansate de MS Office (Excel)

BENEFICII OFERITE

Oferim:
• Oportunitatea de a lucra intr-un colectiv tanar, dinamic si profesionist
• Salariu fix + componenta variabila / bonus in functie de realizarea indicatorilor de performanta
• Mediu de lucru corporatist
• Alte facilitati : masina, telefon, laptop, diurna pentru deplasari
• Posibilitate certa de evolutie

Companie nationala, importatoare a filtrelor Baldwin – USA si a uleiurilor ROCK OIL - Anglia, ce activeaza in domeniul vanzarilor de piese schimb, consumabile si accesorii pentru utilaje de constructii, utilaje agricole si camioane.Precum si importator de utilaje constructii marca MST, FURUKAWA, KEESTRACK, etc si tractoare agricole marca FARMTRAC,YTO, etc