REPREZENTANT VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Prospecteaza piata /contacteaza clienti potentiali si mentine legatura cu clientii deja existenti;

- Prezinta produsele si serviciile companiei in scopul de a convige clientii sa achizitioneze produsele si serviciile de securitate cibernetica;
- Detine informatii cu privire la ofertele, detaliile, noutatile tehnice, actiunile de promovare si evolutiile produselor pe care le reprezinta si a pietei;
- Efectueaza prezentari ale produselor si serviciilor promovate potentialilor clienti;

- Furnizeaza clientilor detalii referitoare la produsele si serviciile, in toate variantele existente si ii consilieaza in alegerea variantei optime;
- Negociaza cu anumiti clienti strategici in cadrul licitatiilor;
- Incheie contracte, urmareste platile efectuate de catre clienti, confirmand clientului efectuarea platilor si situatia comenzilor;
- Raportare perioadica a activitatii;

CERINTE

Cerinte:
- Studii universitare in domeniul informatic sau tehnic;
- Experienta in vanzari in domeniu, minim 3 ani

- Calitati de negociere, perseverent si convingator;
- Cunoasterea echipamentelor din domeniul sistemelor de securitate;
- Capacitate de invatare rapida a produselor si serviciilor de securitate cibernetica;
- Adaptabil la schimbare
- Persoana organizata, responsabila, obisnuita de a lucra cu deadine-urile;
- Disponibilitate de lucru pe teren;

- Seriozitate si consecventa in activitate, abilitati de planificare;
- Motivat de rezultatele obtinute;
- Limba engleza – nivel avansat;