Reprezentant Vanzari

Pv Group Energy Solar Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati in domeniul Planificarii Strategice a Vanzarilor
Elaboreaza si propune spre aprobarea conducerii firmei politica, obiectivele pe termen lung si scurt strategia de vanzari
Elaboreaza, propune, implementeaza si urmareste realizarea Targetului lunar de Vanzari
Estimeaza potentialul pietei si elaboreaza prognoza vanzarilor
Participa la elaborarea strategiei de marketing la nivelul firmei, in colaborare cu Deparamentul Marketing
Propune solutii si face recomandari de consolidarea vanzarilor, concepe si implementeaza strategii si tactici de vanzare
Participa la negocieri de contracte cu clienti strategici/importanti
Intocmeste analize de vanzari si clienti, si elaboreaza rapoarte specifice de vanzari si despre piata
Urmareaste permanent activitatea concurentei
Urmareste incasarea la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de client
Stabileste si urmareste planul saptamanal/lunar de incasari
Proiecteaza si implementeaza Procedurile da Vanzare la nivelul firmei

CERINTE

Experienta pe un post similar minim 2 ani
Experienta in vanzari minim 5 ani
Absolvent al unei Facultati cu profil tehnic
Foarte bune cunostinte de utilizare MS Office
Permis de conducere valabil (categoria B) si fara antecedente penale
Disponibilitate pentru deplasari
Orientare catre atingerea obiectivelor
Abilitati de planificare si organizare
Orientare catre client
Bune abilitati de comunicare si negociere
Abilitati de analiza si sinteza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corelat cu rezultatele
Lucrul alaturi de o echipa tanara
Dezvoltare profesionala

PV Group Energy este partener oficial in Romania al Alaska Energies Franta, companie cu peste 10 ani de experienta in domeniul fotovoltaic in Franta, Belgia, Elvetia, Germania si Marea Britanie.
Echipa noastra de ingineri acreditati ANRE si certificati Schneider Electric proiecteaza si executa orice instalatie fotovoltaica on grid si off grid pastrand cele mai inalte standarde de calitate .
Ne adresam persoanelor fizice cat si juridice care doresc sa devina independente fata de reteaua nationala, celor care doresc sa faca economie la factura lunara de curent cat si celor care au locatii izolate fara posibilitatea retelei nationale de electricitate.
Furnizorii nostrii sunt firme de prestigiu din Comunitatea Europeana cu o vasta experienta in acest domeniu: Schneider Electric, Mastervolt, Power One pentru echipamente electrice, K2 System Gmbh pentru structura de montaj disponibila pentru orice tip de acoperis.
Suntem singura firma care ofera garantie de 5 ani pentru echipamentele electrice, produsele avand garantie internationala (garantate de producatori care poate fi extinsa la 10 ani, contra cost). Structura de montaj este din aluminiu, livrata de K2 Systems Germania, singura structura garantata 12 ani.

www.pvgroup.ro