Reprezentant Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea de dispozitive medicale catre spitale de stat, clinici private precum si cabinete medicale individuale
- Promovarea produselor din portofoliul companiei prin vizite de prezentare la spitale si sectii de specialitate (ortopedie-traumatologie, neurochirurgie, chirurgie plastic, etc.) din zona alocata, precum si identificarea metodelor cele mai eficiente de marketing
- Consolidarea relatiilor cu partenerii importanti precum si identificarea de noi clienti
- Indeplinirea obiectivelor de vanzari la nivel de zona
- Intocmirea periodica a planurilor si rapoartelor de activitate
- Monitorizarea constanta a pietei in vederea descoperirii de noi tendinte si oportunitati
- Participarea la congrese, simpozioane si manifestari stiintifice de specialitate

CERINTE

- Experienta in vanzarea de produse medicale de minimum 2 ani
- Detinerea unui portofoliu de relatii in domeniul medical constituie un real avantaj
- Abilitatea de a intocmi si sustine prezentari de produse
- Excelente abilitati de comunicare cu cadre medicale, pacienti precum si de negociere
- Capacitatea de a lucra atat in echipa cat si individual
- Cunostinte necesare intocmirii de corespondenta, documente contabile primare si de vanzare
- Disponibilitatea de deplasare in teritoriu
- Permis de conducere categoria B
- Studii superioare finalizate (cele din domeniul medical constituie un avantaj)
- Bune cunostinte de operare calculator: Win, Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Saga
- Cunoasterea unei limbi straine (de preferat engleza)

Calitati personale:
- Determinare in indeplinirea obiectivelor profesionale
- Seriozitate, putere de concentare si promptitudine
- Persoana deschisa, sociabila, capabila de a gestiona situatii complexe
- Rezistenta la lucru in conditii de stres si termene limita

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, bonus motivant in functie de realizari
- Masina de serviciu, laptop, telefon mobil
- Programe de instruire