Reprezentant Medical Jr, Bucuresti

EXPAND HEALTH ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Expand Health Romania recruteaza Reprezentant Medical in Bucuresti.
Candidatul ideal trebuie sa aiba foarte bune abilitati de comunicare si relationare, sa fie orientat catre rezultat si dornic de a evolua profesional.

RESPONSABILIATATI:

• Promovarea produselor companiei in zona alocata, conform target-ului de clienti agreat
• Indeplinirea obiectivelor individuale si contributia la realizarea obiectivelor companiei
• Initierea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii de succes cu clientii
• Pregatirea saptamanala a planurilor de vizite şi activităţi
• Raportarea saptamanala a activitatii catre management-ul companiei

CERINTE

• Absolvent de studii superioare
• Experienta anterioara in promovare medicala sau vanzare in farmacii reprezinta avantaj
• Excelente abilitati de comunicare si relationare
• Buna orientare catre client
• Abilitati inalte de prezentare si negociere
• Bun executant, persoana constiincioasa, proactiva, cu spirit de echipa
• Cunostinte operare PC, nivel mediu
• Permis conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

OFERTA (BENEFICII)

• Mediu de lucru profesionist
• Pachet salarial atractiv
• Instrumente de lucru (laptop, telefon, automobil)
• Programe de pregatire profesionala

Expand Health, companie multinationala de consultanta in management si marketing farmaceutic, este prezenta in Romania din 1999. Cartea de vizita Expand Health Romania este impresionanta si reuneste companii farmaceutice multinationale prezente in Romania, si companii autohtone in plina expansiune.
Printre serviciile oferite se numara outsourcing farmaceutic, recrutare, training, evaluare, teambuilding.
Outsourcingul farmaceutic- Programul Force plus - reprezinta oportunitatea unica de dezvoltare a afacerii, prin echipe de promovare dedicate exclusive parteneriatului si obiectivelor stabilite. Este solutia optima si completa de dezvoltare a activitatii de promovare prin echipe externalizate de Reprezentanti Medicali dedicate in exclusivitate.
Recrutarea - Programul New plus - este conceputa ca suport logistic si practic in selectia pozitiilor vacante din companiile farmaceutic. Sistemul complet de evaluare si control, pre si post interviu, garanteaza partenerilor nostri rapiditate si siguranta in alegerea candidatului potrivit.
Seminarii pentru absolventi - Programul Diploma-plus - este conceput ca prim pas in dezvoltarea unei cariere de Reprezentant Medical si se adreseaza absolventilor de invatamant superior cu perspective de adaptare, impact si dezvoltare in domeniul promovarii medico-farmaceutice.
Seminarii pentru profesionisti - Programul Training-plus - se adreseaza persoanelor, cu responsabilitati in promovare, management si marketing farmaceutic: Reprezentant Medical, Area Manager, Product Manager, Sales Manager, etc.
In 2006 Expand Health organizeaza primul congres annual
de sales si marketing farmaceutic PharmaBusiness Congress. Gazduit de JW Marriott Grand Hotel, congresul va reuni timp de doua zile, profesionisti de prestigiu din sales si marketing farmaceutic. Conferintele de inalt nivel si workshopurile de avangarda ofera participantilor ocazia unica de a impartasi experienta si expertiza, de a explora noi tendinte si viziuni inovatoare ale pietei farmaceutice aflate in continua transformare.