REPREZENTANT MEDICAL – Bucuresti + DB – divizia medici de familie

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCOP
Promovarea produselor, numelui, imaginii firmei in relatia cu clientii si identificarea oportunitatilor de afaceri cu toti clientii de pe zona, in vederea cresterii cotei de piata.
RESPONSABILITATI:
• Intelege si asigura confidentialitatea informatiilor din companie;
• Construieste imaginea companiei in fata medicilor/distribuitorilor/farmacistilor;
• Indeplinineste numarul agreat de vizite lunare/trimestriale/anuale, incluzand acoperirea teritoriului, prin vizite repetate la medici si farmacisti, actiuni ce se vor regasi in realizarea cotei de piata impuse;
• Cunoaste produsele pe care le are in promovare precum si informatiile furnizate de Departamentul de Marketing si semnalizate ca fiind necesare pentru promovare;
• Cunoaste denumirea si indicatiile terapeutice pentru intreg portofoliu de produse al companiei;
• Implementeaza strategia de promovare, conform instructiunilor primite de la Managerul de Zona;
• Informeaza, in cadrul vizitelor la farmacii, despre discounturile disponibile la distribuitorii cu care colaboreaza compania, conform instructiunilor primite de la Managerul de Zona;
• Informeaza cu privire la stocurile si vanzarile distribuitorilor in zona alocata, zilnic/saptamanal si aduce la cunostinta Managerului de Zona cazul in care apar probleme de orice natura;
• Faciliteaza existenta stocurilor necesare pentru distribuitori/farmacii, in functie de obiectivele lunare si de cererea din piata;
• Tine la curent Managerul de Zona si persoana indicata de management cu informatii legate de prospectarea pietei : activitatea competitorilor, a produselor, pretului si metodelor de distributie ale acestora;
• Se asigura ca materialele promotionale sunt pastrate si utilizate in mod corespunzator, sunt in perioada de valablitate inscrisa pe prospect, au ambalajul original intact;
• Monitorizeaza reactiile adverse ale medicamentelor raportate de catre medici (si aprovizioneaza medicii cu formulare specifice de raportare a acestora), informand Departamentul de Farmacovigilenta din cadrul companiei in maximum 24 de ore de la luarea la cunostinta a acestor efecte adverse;
• Alaturi de Managerul de Produs contribuie la organizarea unor seminarii pentru medici si farmacisti.

CERINTE

• Studii : superioare
• Limba straine: engleza (nivel mediu)
• Experienta profesionala: postul poate fi ocupat de persoane care manifesta interes si aptitudini pentru aceasta profesie ( preferabil experienta in industria farmaceutica, cu expunere relevanta in tehnica negocierii, in diverse arii terapeutice si pentru diverse produse).
• Cunostinte operare PC : MS Office sau Open Office
• Carnet de conducere categoria B.
ABILITATI
• Abilitati de comunicare verbala si scrisa
• Abilitati de negociere
• Spirit de echipa
• Dorinta de perfectionare profesionala
• Atitudine orientata catre client
• Capacitate de solutionare a problemelor, atitudine proactiva
• Abilitati organizatorice, spirit de observatie
• Spirit de initiativa, orientare catre obiective.

CV-urile pot fi trimise la elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/