REPREZENTANT MEDICAL BUCURESTI, CRAIOVA, PITESTI CLUJ ARAD

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza produsele firmei in acord cu strategia de marketing in teritoriul desemnat;
- Asigura implementarea in piata, in mod profesional, a tuturor produsele noi ale companiei;
- Viziteaza clientii din teritoriul alocat conform planului stabilit;
- Initiaza, mentine si actualizeaza baza de date cu clientii si persoanele cheie din teritoriul desemnat;
- Partener de incredere pentru clienţi;
- Mentine legatura cu liderii de opinie, factorii de decizie din teritoriul desemnat;
- Responsabilitate fata de bugetarea si monitorizarea activitatii in teritoriul desemnat;
- Participa la organizarea de sedinte, congrese, conferinte si simpozioane unde se impune participarea firmei

CERINTE

- Studii superioare de specialitate (medicina / farmacie)
- Seriozitate, capacitate de adaptare, capacitate excelenta de interrelationare, comunicare si de prezentare;
- Realizarea target-ului trimestrial si anual stabilit;
- Carnet de conducere de minim 1 an, cunostinte PC, (Windows, Office);
- Disponibilitatea de a calatori frecvent in zona arondata activitatii;
- Raportarea saptamanala a activitatii;
- Capacitatea de a construi si de a mentine relatii de durata cu clienti din zona arondata;
- Capacitate de abordare a unor categorii diferite de clienti: medici de familie si specialisti, farmacisti, naturisti;
- Planificare si de gestionare a situatiilor de criza.
- Spirit de initiativa si creativitate.
- Experienţă: minim 1 an in promovare medicala constituie un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- Sansa de a îmbunătăţi calitatea vieţii oamenilor, promovând soluţii terapeutice inovative şi de calitate către specialişti;
- Posibilităţi de dezvoltare profesională;
- Un câştig pe măsura performanţelor şi implicării personale.
- Autoturism, laptop si telefon de serviciu;
- Mediu de lucru profesionist;