REPREZENTANT MEDICAL

S.C. SANADOR S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

- Identifica si contacteaza medicii in vederea promovarii serviciilor medicale din SANADOR, incheierea contractelor de colaborare cu acestia;
- Intocmirea ofertelor pentru pacienti / companii ;
- Intretine relatiile cu medicii;
- Raspunde pentru corecta executare a contractelor si a acordurilor cu abonatii;
- Rezolvarea prompta a sesizarilor pacientilor / abonatilor;
- Participa la congrese, simpozioane si alte manifestari stiintifice;
- Realizarea obiectivelor calitative si cantitative in conformitate cu planul de vanzari stabilit;
- Intocmirea rapoartelor de activitate si transmiterea acestora catre coordonatorul direct.

CERINTE

Candidatul ideal

- Studii superioare - studiile medicale constituie avantaj;
- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala;
- Cunostinte MS Office;
- Experienta anterioara minim 1 an intr-un post similar;
- Persmis auto valabil de minim 2 ani;
- Abilitati de comunicare si negociere, bun cunoscator de tehnici de vanzare;
- Cursuri de specialiatate (vanzari) – constituie avantaj;
- Persoana organizata cu atitudine pozitiva, dinamica, motivata, cu abilitati dezvoltate de comunicare si de relationare;
- Capacitate de planificare si organizare;
- Orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor;
- Disponibilitate pentru program prelungit si munca de teren.

Sanador este o companie cu capital 100% romanesc, care furnizeaza intreaga gama de servicii medicale.

Infiintata in 2001 Sanador a avut o dezvoltare continua, exclusiv organica, fara nici o achizitie.

In anul 2011 Sanador a inaugurat cel mai mare spital privat generalist din Romania, cu 402 paturi si 10 sali de operatie, avand una dintre cele mai performante sectii de terapie intensiva adulti si neonatologie.

In tot acest timp, Sanador a atras unii dintre cei mai performanti medici si personal mediu de inalt profesionalism, reusind sa atinga performante deosebite, chiar si premiere medicale in Romania. Mizand foarte mult pe resursa umana, Sanador a dezvoltat permanent procesul de recrutare, atragand oameni care sa se simta mandri ca fac parte din aceasta companie.