REPREZENTANT MANAGEMENT SUCURSALA ROMANIA

TOTAL Q ARM EPE

Job expirat

RESPONSABILITATI

REPREZENTANT MANAGEMENT

Elaborarea, implementarea si mentinerea sistemului de management in organism conform standardelor in vigoare:
SR EN ISO/IEC 17021:2011 - Evaluarea conformităţii. Cerinţe pentru organisme care efectuează audit şi certificare de sisteme de management ;
• SR EN ISO/CEI 17000: 2005
• SR EN ISO/CEI 19011 :2011
• SR EN ISO 9001:2008
Cerinte.
• implementeaza şi menţine sistemul calitatii organismului de certificare conform stadardului SR EN ISO/CEI 17021:2007 şi raporteaza asupra aplicării acestuia, analiza pentru îmbunătăţirea continuă a sistemului calităţii ;
• elaboreaza si actualizeaza procedurile, instrucţiunile, regulamentele şi alte documente specifice sistemului calităţii intern precum şi a manualului calităţii organismului de certificare;
• verifica aplicarea cerinţelor sistemului calităţii intern prin programarea şi efectuarea de audituri interne ale calităţii;
• ţine sub control a listelor de difuzare în regim controlat şi a originalelor documentelor elaborate în cadrul TQA;
• ţine sub control şi actualizeaza documente elaborate şi înregistrările calităţii în TQA;
• elaboreaza si urmăreste programele de instruire ale auditorilor si coordonatorilor programelor de audit;
• elaboreaza programe de audit;
• elaboreaza programul supravegherilor anuale;
• elaboreaza programul de monitorizare in situ al auditorilor;
• evalueaza in situ auditori in conformitate cu prgramul de monitorizare si cu procedura TQA;
• analizeaza solicitarile de certificare ;
• intocmeste oferte de certificare, contracte, certificate;
• indeplineste alte activităţi specifice TQA dispuse de DC precum : examinari documente SM, evaluari initiale, audituri de certificare/supraveghere, coordonare programe de audit la care nu s-a implicat în procesul de auditare.
• notifica modificările documentaţiei SM al TQA organismului de acreditare.
• indeplineste si alte sarcini ce decurg din dispozitiile directorului certificare sau din alte acte normative in vigoare relativ la problemele pe care le are in sarcina ex: manualul de management, proceduri de sistem, proceduri operaţionale
• intocmeste PV al sedintelor CC.
Responsabilitati:
* Raspunde de exactitatea si corectitudinea datelor inscrise in documentele pe care le intocmeste;
* Raspunde de utilizarea judicioasa a materialelor si echipamentelor din dotare;
* Raspunde de necesitatea, oportunitatea si legalitatea actiunilor intreprinse;
* Respectă cerintele sistemului de management al calitatii, implementat in cadrul organizaţiei şi specificate în manual de management, procedurile de sistem si de lucru aplicabile în organism;
* Respecta angajamentul de confidentialitate semnat, declaratiile de impartialitate, contractele si regulamentele organismului;
* Respecta politicile si procedurile de mediu;
Sa nu faca concurenta neloiala prin:
• Transmiterea de informatii de orice fel la organismele de certificare;
• Furnizarea de informatii despre clientii si furnizorii firmei;
• Furnizarea de informatii referitoare la bunurile sau angajatii firmei;
• Prestarea de servicii la o firma concurenta fara acceptul conducerii organismului;
• Favorizarea sau intretinerea unei imagini negative a firmei prin comentarii neavenite.

CERINTE

- minim 15 ani vechime in munca;
- minim 10 ani - auditor / consultant SMC (adeverinte, recomandari);
- minim 5 ani - auditor de terta parte -constituie un avantaj
- permis - categoria B - cel putin 3 ani vechime;
- disponibilitate la deplasari in tara;
- limba engleza - scris/vorbit - nivel foarte bun;
- limba greaca - optional
Recomandari de la posturile ocupate anterior.

BENEFICII OFERITE

Decontare transport, masina de serviciu, laptop, telefon de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

ORGANISM DE CERTIFICARE ELEN