REPREZENTANT COMERCIAL VANZARI ON-LINE

MARCUS MT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia si proceseaza comenzile lansate de clienti prin intermediul site-ului, e-mail sau telefon.
- Asista clientii la plasarea comenzilor, furnizeaza informatii privind caracteristicile produselor.
- Sugerează produse adecvate cererii, oferind alternative pentru produsele care nu sunt in stoc.
- Emite documentele de livrare( facturi, awb) / Pregateste coletele pentru livrare.
- Actualizeaza site-ul si pagina de facebook.
- Mentinerea corecta a stocului de produse.
- Trimite clientilor periodic oferte pe e-mail, whatapp, etc.

CERINTE

- Cautam o persoana energica, dinamica, bun negociator, cu abilitati de comunicare, spirit analitic si structurat.
- Experienta in vanzari/distributie minim 2 ani ( experienta in domeniul fashion reprezinta un avantaj);
- Posesor carnet auto cat B , disponibilitate pentru deplasari.
- Studii medii sau superioare ( nu neaparat in domeniul economic) ;
- Cunostinte de operare PC ( pachetul microsoft office);

- Persoana organizata, serioasa, punctuala, constiincioasa si responsabila;

- Capabil sa respecte dead-line-urile;

- Atitudine pro-activa/ dorinta de a progresa in cariera.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv ( salariu fix + comision din vanzari);
- Bonusuri : tichete de masa, telefon mobil;
- Mediu de lucru prietenos/ echipa tanara.

DESCRIEREA FIRMEI

Importator exclusiv in Romania accesorii moda Italia.