Reprezentant comercial - asistent manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini si atributii:
• Inregistrarea documentelor primare in programul de contabilitate, intocmire facturi, NIR-uri pentru marfa receptinata.
• Urmarirea incasarilor de la clienti si contactarea societatilor cu scadenta intarziata.
• Ajutor in comandarea produselor si urmarirea traseului comenzilor.
• Ajutor in completarea contractelor catre clienti.
• Participare la inventarierea periodica.
• Ajutor pentru intocmirea rapoartelor de vanzare, profit/pierdere, cheltuieli fixe, cheltuieli pe proiecte.
• Ajutor in prezentarea preturilor de lista si realizarea ofertelor pentru potentiali clienti.
• Prezentarea produselor catre clienti in showroom-ul companiei.
• Comandarea rechizitelor si a materialelor necesare activitatii de birou.
• Preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice, corespondentei si ducumentelor primite prin fax.

CERINTE

Cerintele pentru ocuparea acestui post sunt urmatoarele:
• Absolvent de studii medii sau superioare
• Cunostinte bune de PC ( word, excel, power point )
• Cunostinte de contabilitate primara
• Experienta vanzari reprezinta un avantaj
• Experienta de lucru cu un soft de contabilitate ( de preferat programul WinMentor )
• Cunostinte medii de limba engleza ( scris, citit, vorbit )
Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana responsabila, serioasa, sociabila, cu o atentie distributiva in timpul programului de lucru si capabila de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• Salariu 2000 net + bonuri de masa pentru inceput cu posiblitatea cresterii in functie de performante
• Oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti
Programul de lucru:
Se lucreaza 8h/zi de luni pana vineri de la 9:00 – 18:00 ( 1 h pauza de masa )

Descrierea companiei:
IS Recruitment, companie specializata in selectie si recrutare de personal, cauta pentru clientul sau persoana ideala pentru ocuparea postului de Reprezentant comercial - asistent manager.
Clientul este o companie cu capital integral romanesc specializata in importul, vanzarea si montarea pardoselilor din lemn (parchet lemn masiv, parchet lemn stratificat, parchet artistic, mozaic lemn, pardoseli exterior, fatade lemn). De asemenea comercializeaza produse pentru intretinerea parchetului si pardoselilor din angajatorului este in Bucuresti, sector 1.
CV- urile pot fi trimise si pe urmatoarea adresa de email:
Vor fi contactati doar candidatii care indeplinesc cerintele postului.
Va multumim!