Referent comercial

SC VALMIX STEEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini:
-primirea cererilor de oferta de la potentiali clienti;
-contactarea telefonica, prin email,
-redactarea ofertelor tehnico -financiare si inregistrarea in softul informatic,
-activitati logistica
-urmareste executia produselor in sectia de productie si prestarea serviciilor in vederea respectarii conditiilor contractuale;
-planifica impreuna cu seful de productie realizarea produselor in concordanta cu termenele de executie cerute de clienti;
-redactacteaza documentatia, ofertele tehnico financiare privind participarea societatii la achizitii publice,
-jobul presupune activitate de birou.

CERINTE

Candidatul ideal:
-este dispus sa invete;
-abilitati foarte bune de operare PC, stie sa foloseasca foare bine pachetul office: (Word, Excel, Power Point-nivel avansat)
-experienta in operarea intr-un sistem ERP, cunoasterea programului Nexus constituie avantaj;
-este organizat, atent la detalii, perseverent si orientat catre rezultate;
-are atitudine pozitiva, initiativa, este proactiv ;
-bun organizator al activitatiilor zilnice;
-rezistent la presiuni privind realizarea obiectivelor zilnice trasate de superiorii ierarhici;
-limba engleza-nivel mediu;
-abilitati de comunicare foarte bune cu echipa;
Cerinte:
-minim 1an experienta intr-un post similar ;
-studii medii (diploma de bacalaureat) sau studii superioare, cele in domeniul tehnic constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
-contract de munca pe perioada nedeterminata;
-pachet salarial motivant in functie de nivelul de experienta si abilitati;
-laptop, telefon;
-posibilitati reale de crestere salariala;
-abonament medical;
-decontare transport

Valmix Steel este o societate specializata in producerea de utilaje si instalatii pentru industria alimentara: ciocolata, carne,peste, in special pentru procesarea laptelui, in producerea de utilaje din domeniul farmaceutic si al produselor cosmetice, Realizam orice tip de constructie metalica,pentru diverse ramuri industriale.

Infiintata in 2007, avand o echipa cu o experienta de peste 15 ani, Valmix Steel s-a impus rapid pe piata specialistilor, punctele noastre forte fiind:
• seriozitate in respectarea caietelor de sarcini si a planurilor de lucru
• respectarea termenelor de predare a lucrarilor
• respectarea standardelor de executie si a normelor europene de igiena
• calitatea lucrarilor prin folosirea tehnologiilor adecvate si a materialelor corespunzatoare
• satisfacerea cerintelor clientilor prin intelegerea dezideratelor acestora

Lucrarile noastre se evidentiaza prin respectarea stricta a caietelor de sarcini precum si prin adaptabilitatea conforma cu tendintele moderne aparute an de an. Acordand o atentie deosebita detaliilor si utilizand materiale conforme cu standardele de calitate UE, ne ofera o calitate deosebita si durabilitate in lucrarile executate. Utilajele si echipamentele din dotare, ne permit realizarea oricarei lucrari cu grad mare de complexitate, la preturi competitive.