reporter, jurnalist, blogger

StartupsHub

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:

Responsabilitati, cerinte și descrierea jobului:

cursuri specifice jurnalismului si/sau stagii de lucru la publicatii relevante constituie un avantaj
- cunoasterea unei alte limbi straine constituie un avantaj
- pasionat de mediul online
- pasionat de scris

In ordinea importantei:
1 - Pasiune pentru cuvinte si scris.
2 - Pasiune pentru organizare si disciplina.
3 - Pasiune pentru jurnalism.
4 - Pasiune pentru online.

Articole pot fi pe orice subiect de actualitate si se pot scrie oricate articole doreste autorul.

Nu este necesara o anumita experienta, platforma de stiri este deschisa oricui crede ca poate avea succes in jurnalismul online.
Articolele redactate trebuie sa fie unice si sa respecte ghidul de redactare pus la dispozitie de platforma de stiri.
Redactorii trebuie sa aiba un computer personal si conexiune la internet.

CERINTE

Excelente abilitati de operare PC: Word, Excel, PPT
- Orientare catre client; excelente abilitati de comunicare,
capacitate de organizare, atitudine pozitiva, spirit proactiv.

Startups Hub este o organizație internațională, non-profit, dedicat pentru a ajuta antreprenorii și Startups la nivel mondial pentru a realiza ideile lor, oferind sprijin, mentorat și finanțare.