Relationship Officer

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam in Bucuresti o persoana adaptabila si responsabila, pentru clientul nostru, companie care activeaza in domeniul medical. Experienta anterioara de minim un an in gestionarea conturilor de clienti (customer care/service) reprezinta un avantaj. Programul de lucru este de luni pana vineri, in intervalul 9.00 – 17.30.

CERINTE

• Gestionarea si organizarea portofoliului de clienti ai companiei pentru echipa de vanzari;
• Transmiterea si preluarea corespondentei;
• Intocmirea rapoartelor zilnice de activitate;
• Negocierea interna cu departamentele de suport;
• Asimilarea continua a informatiilor legate de: procedurile de lucru ale companiei, clienti, pachete de servicii (tipuri de investigatii specifice) etc.;
• Emiterea cardurilor in conformitate cu listele transmise catre client;
• Identificarea surselor de potentiali clienti corporate;
• Actualizarea informatiilor cu privire la portofoliul de servicii promovate;
• Contactarea telefonica periodica a clientilor din portofoliul echipei de vanzari;
• Colectarea de feedback-uri despre clientii din portofoliu si evaluarea acestora;
• Respectarea protocolului de comunicare in relatia cu clientul;
• Emiterea facturilor in contravaloarea serviciilor livrate conform contractelor (cu suportul oferit de departamentul de facturare);
• Urmarirea incasarii sumelor facturate catre clientii din portofoliu;
• Urmarirea termenelor de valabilitate a contractelor in vederea reinnoirii acestora in software-ul companiei;
• Pregatirea si distribuirea cadourilor catre clientii cheie cu ocazia sarbatorilor sau a altor evenimente;
• Respectarea cerintelor SMI si generarea de inregistrari conforme, participarea activa la rezolvarea problemelor in derularea contractelor in conditii exceptionale.

BENEFICII OFERITE

• Studii superioare absolvite;
• Experienta in relatii cu clientii (customer care/support) cel putin 1 an;
• Limba Engleza (scris, vorbit, citit) cel putin nivel mediu;
• Bune cunostinte de operare cu pachetul Microsoft Office (Word, Excel, Outlook etc.);
• Permis conducere categoria B reprezinta un atuu;
• Capacitate de asimilare rapida a informatiilor, abilitati de lucru in echipa, seriozitate, abilitati de prioritizare a sarcinilor.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.