Relationship Manager Corporate

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Vanzarea produselor bancii catre clienti persoane juridice clasificate ca si corporate in conditii de profitabilitate pentru banca;
• Maximizarea veniturilor bancii atat pe acest segment de clientela cat si pe clientii IMM, Retail plus vanzarea incrucisata cu produsele subsidiarelor banci;
• Reprezinta forta de vanzari pe segmentul de clienti corporate si promoveaza imaginea bancii. RM-ul reprezinta in acelasi timp interfata intre clientul corporate si banca si e principalul responsabil de relatia cu clientii corporate pe care ii are in portofoliu;

CERINTE

• Studii superioare, in domeniul economic;
• Studii postuniversitare in domeniul finantelor sau al vanzarilor constituie un avantaj;
• Abilitati excelente de comunicare si negociere;
• Spirit de echipa, abilitati excelente de vanzare dinamism, flexibilitate;
• Disponibilitate pentru munca de teren
• Atitudine corecta si prietenoasa fata de clienti;
• Experienta anterioara in vanzari IMM si Corporate, in domeniul bancar;
• Permis de conducere, categoria B;

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari bănci din Romania şi pentru un brand romanesc de top;
• Pachet atractiv de beneficii;
• Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
• Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»