Reglori, Matriteri si Operatori injectie mase plastice

Wirquin Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unei echipe cu experienta formata din reglori, matriteri si operatori injectie mase pentru productie accesorii sanitare pentru bai, toalete si bucatarii.

Reglor matrite mase plastice

• Montarea si demontarea matritelor pe masina; manevrarea matritelor cu ajutorul podului rulant sau motostivuitorului;
• Efectuarea schimbului de matrite respectand planificarea primita;
• Verificarea parametrilor de functionare a echipamentului conform specificatiilor;
• Efectueaza modificarile necesare matritei (schimbare dator/poanson, furtune apa etc);
• Respectarea parametrilor de injectie conform protocolului – Intervine la masina ori de cate ori este oprita;
• Completarea documentelor necesare productiei;
• Asigurarea intretinerii preventive a utilajelor si a masinilor;
• Asigurarea intretinerii preventive a matritelor.

Cerinte:

• Experienta in domeniu 1-3 ani;
• Calificare de reglor;
• Disponibilitate de lucru in schimburi.

CERINTE

Operatori injectie mase plastice:

• Experienta in domeniu de minim 1-2 ani;
• Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi;
• Persoane serioase si responsabile.

Matriteri:

• Experienta in domeniu de minim 1 an;
• Calificare repezinta un avantaj;
• Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

• Salariu motivant + tichete de masa;
• Prime de sarbatori;
• Posibilitate de prelungire a contractului de munca in functie de performante;
• Mediu de lucru placut.

WIRQUIN Group are sediul în Franța și pe plan international prin 10 filiale ale sale. Grupul produce accesorii sanitare pentru băi, toalete și bucătării. O afacere de familie, fondată în 1977, Wirquin a continuat să crească, iar în 2013 a ajuns la o cifră de afaceri de peste 125 de milioane €, generat de 1.400 de persoane conduse de valorile companiei: spirit de echipa, performanță, determinare și mândrie. Întotdeauna cu idei inovative, Grupul proiectează în fiecare an produse noi pentru facilitarea vietii cotidiene individuale.