Referent Specialitate - Domeniul Asigurari

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Examineaza solicitarile de daune, in vederea determinarii evaluarii si solutionarii dosarelor prin determinarea acoperirii asigurarii si indemnizatiei de plata;
• Analizeaza si propune modul de solutionare dosarelor de dauna deschise pe produsele de asigurare care fac parte din portofoliul de asigurari al companiei;
• Responsabil de calitatea datelor pe care le gestioneaza;
• Colaboreaza cu serviciile implicate in luarea deciziilor de solutionare si finalizare a dosarelor de daune ( contabilitate, juridic, operatiuni, actuariat, etc);
• Asigura buna organizare a fluxului de activitate si a rapoartelor cu privire la activitatea desfasurata, pe baza cerintelor companiei;
• Lucreaza in colaborare cu serviciile implicate in vederea realizarii imbunatatirii specificatiilor produselor existente.

CERINTE

• Studii superioare finalizate;
• Limba Engleza: mediu;
• Cunostinte Excel: mediu;
• Atentie sporita la detalii si corectitudine;
• Calm si asertiv atunci cand se ocupa de reclamatii, abilitati bune de comunicare si prezentare;
• Abilitatea de a respecta temenele limita si de a lucra sub presiune;
• Abilitati excelente de comunicare cu client.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg