Referent salarizare / Functionar public

Scoala Nationala de Grefieri

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborează lucrări cu caracter economic, financiar şi de contabilitate
- Întocmeşte documentaţia de raportare a solicitărilor şi a cheltuielilor privind sumele ce reprezintă salarii, burse, contribuţii aferente drepturilor salariale şi a celor care decurg din deconturile privind diurna şi delagaţiile
- Întocmeşte calculul salariilor pentru angajaţii instituţiei, pentru personalul de instruire, şi calculează bursele cursanţilor
- Întocmeşte fişele fiscale pentru personalul angajat al instituţiei

CERINTE

- studii medii absolvite cu diploma de bacalaureat
- candidaţii trebuie să îndeplinească condiţiile prevăzute de Legea nr. 188/1999 privind statutul funcţionarilor publici, republicată, cunoştinţe operare PC şi o vechime minimă de 5 ani în activitate economică. Constituie avantaj cunoştinţele în domeniul salarizării bugetare.

Pregatirea si perfectionarea grefierilor si a personalului auxiliar de specialitate