Referent finaciar - contabil junior cu italiana

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam vorbitori de LIMBA ITALIANA NIVEL MEDIU fara experienta anterioara!

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul nostru, o companie financiar contabila cu renume international, Referent finaciar - contabil junior (perioada determinata 6 luni cu posibilitate de prelungire).
Responsabilitati:
Procesarea corecta si exacta a tranzactiilor zilnice ce ii revin in aria de business in care isi desfasoara activitatea (procesarea poate presupune, dar nu limitat doar la acestea, o serie de activitati cum ar fi introducerea de date, controlul/verificarea datelor, investigatii asupra datelor, etc)
Indeplineste activitatile utilizand aplicatii informatizate si software specializat, conform unor manuale, politici, practici si proceduri prestabilite
Comunica prin email si prin telefon cu bancile si companiile din interiorul Grupului sau cu clientii Grupului
Reconciliaza tranzactiile de cont si efectueaza inregistrarea documentelor pentru partile implicate
Utilizand efectiv si continuu mijloacele de auto formare puse la dispozitie de angajator, isi mentine permanent actualizate cunostintele necesare desfasurarii activitatii
Indeplineste sarcini trasate de superiorul ierarhic in functie de necesitatile organizationale.
Foloseste sistemele integrate, respecta regulile si procedurile interne din aria de competenta stabilita
Orientat spre atingerea obiectivelor si sarcinilor desemnate
Colaboreaza cu echipa
Garanteaza discretia si confidentialitatea informatiilor in procesul de consultare si pregatire a documentelor la care are acces in activitatea curenta
Limba de lucru poate fi (in functie de aria de business in care isi desfasoara activitatea) este engleza si italiana

CERINTE

Cunostinte de operare pe calculator
Urmarirea cu strictete a procedurilor si a normelor de calitate stabilite in raporturile cu clientii
Limba italiana (minim nivel mediu) - OBLIGATORIU
Capacitatea de a relationa
Profil etic/integritate

Toti candidatii care se potrivesc cu cerintele de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vom contacta doar candidatii potriviti pentru aceasta pozitie in maxim 3 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro