Referent de specialitate financiar - contabilitate

Reinvent Business Marketing

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza toate operatiile de evidenta fiscala si contabila pentru clientii din portofoliu (verifica si inregistreaza lunar documentele contabile justificative aduse spre prelucrare de catre clientii din portofoliu);
- Intocmeste lunar balantele de verificare pentru clientii din portofoliu;
- Intocmeste lunar sau trimestrial, dupa caz, declaratii fiscale, precum si bilanturile contabile pentru clientii din portofoliu.
- Colecteaza si verifica pontajele si intocmeste statele de avans si lichidare pentru clientii alocati
- Tine evidenta concediilor de odihna si calculeaza drepturile aferente acestora
- Primeste certificatele medicale si efectueaza calculul acestora
- Opereaza in programul de salarii modificarile de salariu
- Efectueaza calculul salariilor
- Intocmeste declaratiile lunare privind obligatiile la buget (CAS, CASS, somaj)

CERINTE

Studii superioare economice
Minim 3 ani experienţă în domeniul contabilităţii şi fiscalităţii
Cunoştinţe solide de operare pe calculator (Word, Excel)
Cunoaşterea programului SAGA sau deținerea unei calificări profesionale constituie un avantaj
Abilitati foarte bune de comunicare si organizare a timpului, sarcinilor, activitatilor zilnice
Spirit de echipa, perseverenta, proactivitate si orientare spre rezultate;
Atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Salariu motivant, in functie de experienta
Crestere salariala cu 10% in fiecare an
Plata orelor suplimentare
Mediu de lucru placut
Posibilitati reale de promovare
Prime in functie de rezultate
Telefon de serviciu (internet nelimitat la viteza 4G)
Beneficii speciale:
4 zile libere/ an (1 pe trimestru) - aditional concediului legal
Week-enduri prelungite: 8 zile libere partiale (4 ore Vineri, 4 ore Luni) (2 pe trimestru)
Zi libera platita cu ocazia zilei de nastere.
Cerinta speciala: nu se fumeaza in cladire.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de consultanta