REDACTOR REVISTA

ZAGA BRAND S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce cautam
Daca esti o persoana careia ii place sa faca jurnalism din pasiune si daca doresti sa continui sa faci acest lucru cu placere si dedicare, alatura-te echipei noastre. Cu noi ai posibilitatea de a-ti alege singur subiectele si de a le dezvolta obiectiv. Aici vei gasi un loc în care esti respectat, atat de angajator, cat şi de oamenii cu care interacţionezi zi de zi.
Revista de profil Transporter Autobusiness Forum si site-ul www.transporter.ro cauta redactori capabili sa genereze articole care trateaza subiecte de interes general din domeniile: transporturi, economic, logistica, vehicule comerciale, social etc.

Cum ne dorim sa fii
- sa ai studii universitare terminate sau in curs de finalizare; cursuri specifice jurnalismului si/sau stagii de lucru in alte redactii;
- sa cunoasi limba engleza la nivel avansat (scris, citit, vorbit) si sa dai dovada de o excelenta stapanire a gramaticii limbii romane;
- sa ai o experienta necesara in operarea PC-ului si in utilizarea programelor de baza (Word, Excel, PowerPoint si Outlook)
- sa fii conectat la mediul online, reprezinta un avantaj: experienta anterioara in jurnalismul online, inclusiv blogging;
- pasionat de scris; usurinta in a scrie; familiarizat cu stilul publicistic; abilitatea de a compune texte de sinteza sau de analiza; obiectivitate; cultura generala; perfectionist; atent la detalii; capacitatea de a scrie texte 100% originale, documentate si de calitate;

CERINTE

Ce trebuie sa faci
- sa te documentezi (inclusiv pe teren) si sa selectezi informatiile in vederea scrierii si pregatirii articolelor;
- sa ai surse proprii sau sa ti le poti dezvolta usor cu scopul de a realiza materiale complete, la termenele stabilite (si sa nu uiti sa verifici sursele);
- sa poti genera “stirea zilei” sau ancheta lunii;
- sa fii capabil sa-ti dezvolti cunostintele in domeniile în care redactezi materiale;
- sa redactezi si sa postezi stiri si articole din domeniile logistica, vehicule comerciale, transporturi, economic si social sau din diverse alte domenii;
- sa poti monitoriza subiectele de top, de larg interes, folosind surse alternative, inclusive cele proprii;
- sa participi la evenimente internationale si locale.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- asigurare medicala
- pensie privata
- masina de serviciu
- telefon de serviciu

We are a full service agency who work, create and dream together. We have managed to provide original campaigns, thus offering to our clients the certainty of success. We believe that professionalism, team work and enthusiasm can offer remarkable stories for our clients brands. Therefore, for each and every client in our portfolio all the departments work together, so as to come up with the best solutions on the market. Our strategy is simple: communication. Everything that surrounds us is communication; this is why our communication tools are applied in three directions: from us to our clients, from them to us and the result of these two directions to the final consumer. Personal involvement in each action and the real orientation towards our clients needs is our strengths.