Redactor Online - CMS Content Creator

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conceperea şi crearea de conţinut / teme online în colaborare cu WebShop Manager, Category Manager și întreținerea datelor de promovare;
Colaborarea la realizarea structurii;
Organizarea şi participarea la şedinţe redacţionale pentru diferite medii de promovare;
Realizarea, editarea şi întreţinerea conţinutului realizat în cadrul CMS (Content Management System);
Realizarea şi punerea la dispoziţie de conţinut realizat pentru diferite medii de promovare online;
• Dezvoltarea continuă a conţinutului paginii de internet şi definirea de standarde pentru alte pagini / secţiuni;
• Asigurarea existenţei conţinutului în termenul prevăzut, la calitatea necesară;
• Asigurarea respectării planului proiectului şi a obiectivelor proiectului (inclusiv costuri şi puncte centrale);
Asigurarea transparenţei în procese şi decizii şi comunicarea internă pentru toate mediile;
Asigurarea transparenţei problemelor şi comunicarea acestora (de ex. la depăşiri de termen în cadrul procesului);
Asigurarea respectării cerinţelor de specialitate din Merchandising şi Marketing;