Redactor full-time Diva Hair

Radulescu Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Revista online Diva Hair cauta Redactor full-time!

- culege in mod activ informatii si redacteaza materialele propuse si aprobate ulterior de Redactorul Sef;
- participa la proiectarea continutului publicatiei;
- concepe continutul articolelor, in conformitate cu stilul publicatiei, politica editoriala si criteriile de publicare specificate de Manager-ul de Proiect;
- scrie minimum 4 articole pe zi;
- redactorul insarcinat cu realizarea advertorialelor va scrie minimum 2 articole pe zi pentru site;
- asigura o documentare solida a materialelor, in vederea realizarii articolelor propuse de Redactorul Sef;
- se ocupa in mod direct de publicarea comunicatelor de presa;
- stabileste, colecteaza si editeaza suportul fotografic pentru articolele pe care le redacteaza;
- propune Redactorului Sef sau Manager-ului de Proiect diferite teme care pot face obiectul unor viitoare articole;
- monitorizeaza constant diverse surse de informatii: publicatii online , presa scrisa, bloguri, conturi de socializare, etc;

CERINTE

- studii superioare finalizate: Facultatea de Jurnalism si Stiintele Comunicarii sau absolvent de studii umaniste;
- experienta : minimum 1 an pe un post similar;
- aptitudini: ușurință în comunicarea verbală și în scris, sociabilitate, sensibilitate la detalii, abilități de
time-management, creativitate, originalitate, spirit de echipă;
- cunostinte avansate de gramatica limbii romane;
- cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
- aptitudini pe social-media;
- cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
- abilitatea de a lucra eficient in conditii de presiune si termene-limita.

Mai multe detalii poti vedea pe site-ul nostru: www.divahair.ro.

BENEFICII OFERITE

- vor fi discutate in cadrul interviului.

Diva Interactive reprezinta un grup de firme, a caror activitate se invarte in jurul targetului feminin.
Din 2005, oferim atat continut online premium cititoarelor noastre, cat si servicii de publicitate eficiente clientilor cu care colaboram prin intermediul portalului divahair.ro.
Tot ce doresti sa afli despre rochiile de mireasa si tendintele in materie de nunti vei gasi pe Karena, revista noastra online adresata viitoarelor mirese, inca din 2007.
Revista online Qbebe vine in ajutorul mamicilor si viitoarelor mamici din 2008, cu sfaturi in legatura cu sarcina, ingrijirea bebelusului, alimentatia si psihologia acestuia.
Ne-am extins si pe partea de produse profesionale pentru saloane! Diva Hair Cosmetics este cel mai tanar membru al grupului nostru de firme.
Dasha.ro face parte, de asemenea, din grupul Diva Interactive, fiind un magazin online care se adreseaza femeilor din Romania.
Comercializam incaltaminte si genti din piele, haine si accesorii de dama, iar serviciile noastre se caracterizeaza prin calitate, rapiditate si profesionalism.
Suntem o ochipa tanara, deschisa si orientata catre rezultate.
Te-am facut curios? Hai in echipa noastra!
Aplica pe site sau trimite-ne CV-ul la hr@divainteractive.ro!