REDACTOR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cautam redactor care sa indeplineasca urmatoarele responsabilitati:
- Stabilirea și realizarea conceptului de carti cu titlu educational adresate ciclului preuniversitar;
- Realizarea analizelor de piață in vederea eficientizării conceptului materialelor finale
- Verificarea si validarea finala a manuscriselor înainte de tiparire;
- Monitorizarea procesului editorial și fixarea termenele de predare ale proiectelor alocate in vederea realizarii obiectivelor setate la nivelul companiei;
-Gestionarea bugetului de cheltuieli aferent activitatii si asigurarea incadrarii proiectelor derulate in bugetul alocat
-Stabilirea și gestionarea relației cu autorii, traducătorii şi alţi colaboratori externi (tehnoredactorii, corectorii și graficienii)
-Identificarea de noi colaboratori, mentinerea si extinderea echipei de colaboratori, in vederea optimizarii activitatii departamentului editorial

Redactarea de materiale publicistice conform specificului publicatiei.

CERINTE

-Studii superioare (preferabil in litere, limbi străine, comunicare sau alt profil umanist relevant)
-Experienta minim 3 ani pe un post similar - educational
-Experienta in activitatea de Management Proiecte constituie un avantaj
-Bune abilitati de coordonare
-Capacitate de analiza si sinteza
-Competente de operare pe calculator (Microsoft Office)
-Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare
-Persoana energica, persuasiva, cu atitudine serioasa, pozitiva
-Atitudini: atenție la detalii, creativitate, spirit de echipa
-Pasiune pentru carte

Persoanele interesate pot trimite Cv-ul pe e-mail la iuliana.apopei@abchumancapital.ro.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/