Recrutam LUCATORI COMERCIALI /CASIERI in zona Baneasa

ESSA Sales & Distribution srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati casier:
- Asigura gestionarea operatiunilor de casa
- Controleaza si scaneaza corect articolele achizitionate de catre clienti
- Efectueaza operatiunile de incasare numerar sau alte mijloace de plata
- Anunta etichetarea gresita sau preturile gresite catre superiorul direct
- Relationeaza cu clientii in mod amabil si profesionist
- Asigura ordinea si curatenia la casa alocata

Responsabilitati lucrator comercial:
- urmareste datele de valabilitate ale produselor si face rotatia la raft a produselor;
- îndeparteaza de la raft produsele deteriorate sau care nu respecta standardele;
- participa la actiunile comerciale din magazin;
- raspunde solicitarilor clientilor cu privire la informatii despre produse, preturi, mod de cântarire;
- asigura curatenia magazinului (inclusiv echipamente si utilaje) si a anexelor.

CERINTE

Studii medii (Lucrator Comercial / Casier)
Diploma Bacalaureat / minim 10 clase;
Calificare in domeniu constituie avantaj pentru Vanzator;
Experienta anterioara in comert constituie avantaj;
Orientare si deschidere catre client;
Responsabilitate si seriozitate;

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- pachet salarial 1014 lei NET+ bonuri de masa (in valoare de 9,41 lei net)
- oportunitate de dezvoltare

Se lucreaza astfel: 8 ore/zi, in doua ture (06:00-14:00, 14:00-22:00), 5 zile/saptamana, 2 zile libere atat in timpul saptamanii, cat si in weekend.

ESSA Sales & Distribution este companie membra a grupului de firme SPAR (www.spargroup.ro), reprezinta componenta specializata pe servicii suport vanzari. Grupul SPAR este prezent in piata din Romania de peste 6 ani si s-a specializat pe oferirea de solutii trade si suport vanzari pentru companii active in segmentul FMCG si nu numai. La nivel national, ESSA opereaza doar prin structuri permanente si dispune de personal prezent in toate orasele de peste 35.000 locuitori.
ESSA Sales & Distribution ofera solutii imediate pentru toate companiile producatoare/distribuitoare de bunuri larg consum, in ideea de a asigura o mai buna distributie numerica si ponderala, implicit si o mai buna vizibilitate in punctele de vanzare.