RECRUTAM JURIST

Grama Smart Contabilitate

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Descrierea companiei

GRAMA CONTABILITATE – SPECIALISTUL IN CONTABILITATE

Grama Contabilitate, membra a Corpului Expertilor Contabili si a Contabililor Autorizati din Romania are ca obiect principal de activitate servicii de contabilitate completa, consultanta contabila si financiara, expertize financiare, raportari financiar-contabile pentru societati cu capital strain. Societatea noastra este formata dintr-o echipa tanara, dinamica, cu posibilitati vaste de expertizare financiar-contabila a tuturor tipurilor de societati comerciale. Scopul nostru este acela de a sprijini societatile comerciale in ascensiunea economica a acestora prin oferirea unor solutii alternative, in conformitate cu legislatia in vigoare, intr-o perioada in care schimbarile au un ritm alert.
Cerinte

Descrierea jobului

- intocmirea si revizuirea contractelor încheiate de societate (prestari servicii, montaj/antrepriza, inchiriere/subinchiriere, publicitate etc.);
- asigurarea relatiei cu institutiile statului (cu titlu de exemplu: Administratii Financiare, Taxe si Impozite Locale, Politie, ANPC, OCPI);
- obtinerea tuturor avizelor/autorizatiilor necesare pentru buna functionare a societatii;
- asigurarea relatiei cu Asociatiile de Proprietari;
- reprezinta societatea in relatia cu Oficiul Registrului Comertului;
- reprezinta societatea in relatia cu instantele judecatoresti pentru solutionarea situatiilor litigioase in care este implicata societatea ;
- oferă consiliere privind legislaţia aplicabilă societatii atat cu privire la relatiile de munca ale angajatilor cat si cu privire la activitatea desfasurata de societate;
- intocmeste diverse adrese, notificari, somatii catre clientii/furnizorii societatii, precum si catre alte persoane fizice si/sau juridice de drept privat sau publice;
Descrierea firmei
Societate care isi desfasoara activitatea in domeniul contabilitatii.
Sediul central, Piata Unirii.

CERINTE

Candidatul ideal

- minimum trei ani de experienţă în poziția de consilier juridic;
- cunostinte de drept societar, drept contractual, carti funciare;
- seriozitate și disciplină în muncă;
- prezenta placuta.