Recruitment Specialist

SLOWISS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Slowiss este o companie tanara, care se dezvolta cu succes pe piata ofertelor de munca in domeniul medical si ingrijirii varstnicilor din strainatate.
Ne extindem si suntem in cautare de un Recruitment Specialist pentru filiala din Bucuresti.

Candidatul selectat va fi responsabil pentru toate activitatile din cadrul procesului si a proiectelor de recrutare si selectie de la definirea profilului candidatului, identificarea si punerea în aplicare a strategiilor si canalelor adecvate de recrutare, administrarea aplicatiilor candidatilor, intervievarea si selectarea candidatilor.
Munca administrativa

CERINTE

Noul coleg ar trebui sa fie o persoana ambitioasa, punctuala, flexibila si capabila de respectarea termenelor limita. De asemenea, ar trebui sa aiba:
- Studii superioare finalizate (psihologie/socio-umane/studii economice)
- Cunostinte avansate de limba engleza si germana
- Cunostinte Ms Office
- Cunostinte legate de procesele de recrutare de pe web si a celor mai bune practici de recrutare (inclusiv a mediilor de socializare)
- abilitati foarte bune de organizare, comunicare si relationare cu oamenii

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Colectiv tanar, dinamic si prietenos
Posibilitatea avansarii in cariera

Agenția Slowiss se ocupă cu recrutarea și intermedierea personalului în domeniul medical și îngrijirii seniorilor/copiilor pentru clienții din Occident. În prezent trimitem și intermediem personal în Germania si Elveția.