Receptionist

Regina Maria

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intampina pacientii si vizitatorii cu atitudinea adecvata unei ”bune gazde”;
Raspunde de preluarea corespondentei (plicuri, faxuri) si raspunde de buna circulatie a acesteia;
Preia apelurile telefonice si le directioneaza in functie de cererea interlocutorului;
Tine evidenta solicitarilor directe si a apelurilor telefonice in absenta persoanelor cautate si asigura operativ informarea acestora;
Furnizeaza cu amabilitate informatiile solicitate;
La inceputul programului medicilor are obligatia de a asigura lista printata a programarilor acestora cu programul din ziua respectiva;
Informeaza pacientii asupra pretului, conform cu serviciul solicitat sau ofera orice alte informatii ii sunt solicitate;
Urmareste timpii de asteptare pentru pacienti si pastreaza contact vizual si fizic cu acestia;
Identifica corect pacientii in sistem, ii listeaza si ii indruma catre specialitatile pentru care au programare (catre cabinet);
Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale
Relationarea cu pacientii:
■ Ia masuri pentru protectia informatiei si se asigura ca nu se pierd documentele medicale ale pacientilor,sau ca nu sunt accesate de catre persoane neautorizate;
■ Ofera, la solicitarea pacientilor, toate informatiile care nu depasesc limita pregatirii profesionale, solicitand atunci cand este cazul, ajutorul superiorului direct;
■ Intretine tot timpul confidentialitatea, tactul si discretia, dat fiind ca se poate confrunta cu probleme delicate;

Operare Soft:
■ Inregistreaza in sistem datele pacientilor care au programare in clinica, obtinand informatii exacte si corecte.

CERINTE

■ Experienta de 1 an pe un post similar
■ Studii superioare finalizate
■ Limba engleza nivel mediu

Competente
■Excelente abilitati de comunicare si relationare, claritate in exprimare
■Orientare catre client
■Atitudine proactiva
■Capacitate de organizare si planificare a timpului, sarcinilor
■Orientare catre rezultat

BENEFICII OFERITE

■ Servicii medicale
■ Tichete de masa

Regina Maria - Reteaua Privata de Sanatate reuneste sub acelasi nume Centrul Medical Unirea si Euroclinic, fiind cel mai complex furnizor de servicii medicale private din tara noastra, cu peste 1000 de medici permanenti si colaboratori in cele trei spitale si peste 23 de policlinici prezente in Bucuresti si in tara. De asemenea, Regina Maria are si primul campus medical din tara care pune la dispozitie un set complet de servicii medicale si care include maternitatea "Regina Maria", policlinica si Centrul de Diagnostic si Tratament.

Reteaua Privata de Sanatate Regina Maria ofera servicii de laborator, imagistica, spital, maternitate, celule stem si policlinica pentru copii. Regina Maria este prima maternitate privata din Romania si singura maternitate privata care ofera servicii de nastere in apa. De asemenea, un serviciu unic este oferit si la Banca Centrala de Celule Stem, banca cu depozitare in Romania de celule stem si nu de sange integral.

Clinicile noastre beneficiaza de profesionalismul si implicarea celor mai reputati medici, astfel ca Parteneriatul Academic aduce pacientilor expertiza celor mai renumite personalitati medicale din tara si strainatate, dar si o relatie apropiata intre personalul medical si pacienti, tradusa prin "serviciu cu suflet”.