Receptionera/ Lucrator comercial Pet-shop

Perfect Pet Salon SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• gestionarea apelurilor telefonice, oferirea de informatii clientilor, efectuarea de programari pentru servicii de frizerie canina;
• vanzarea de produse pentru animale de companie (mancare, haine, accesorii);
• incasarea contravalorii serviciilor si produselor;
• completarea registrului de casa, efectuarea comenzilor la furnizori (doar angajatii cu experienta);
• distributia de pliante catre clientii din pet-shop;
• curatenia in receptie (implica si sters dupa catei care isi fac nevoile).

CERINTE

Postul se adreseaza tuturor celor aflati la inceputul vietii profesionale, proaspeti absolventi de studii medii/ superioare (indiferent de profil- nu sunt obligatorii studiile in domeniul veterinar) care intrunesc urmatoarele cerinte:
• Persoana energica, carismatica, zambitoare, pozitiva, preferabil nefumatoare;
• Cunoasterea nevoilor si obiceiurilor cateilor absolut necesara (sa fi avut caine acasa sau sa fi lucrat pe un post similar);
• Disponibila pentru lucrul si in weekend (2 lucrate / 1 liber), in ture;
• Experienta in lucrul cu banii reprezinta un avantaj;
• Domiciliul la maxim 30-40 de minute fata de locul de munca (posturile disponibile sunt pentru locatia noastra din Bd. Basarabia - langa metrou Costin Georgian).

BENEFICII OFERITE

Programul este de 45 ore / 5 zile pe saptamana, cu contract de munca pe norma intreaga.

In functie de experienta, incadrarea poate fi facuta pe postul de Receptioner/ Lucrator comercial (experimentat) sau pe Asistent Receptie (incepator - situatie in care atributiile vor fi limitate pana se invata aspectele specifice job-ului).

Salariul pentru incepator este de 1000 lei net iar pentru experimentati variaza intre 1300-1500 lei net, in functie de vanzari, bonusuri din vanzari. De pe postul de incepator se poate avansa in timp, in functie de performanta.

Perfect Pet este cea mai populara frizerie pentru animalute din Bucuresti.

Pentru clienti, Perfect Pet reprezinta locul unde pot veni cu animalutele pentru o cosmetizare de nota 10, intr-un mediu placut, cu personal tanar si ambitios pentru obtinerea de rezultate demne de invidiat.

Pentru angajati, salonul reprezinta locul in care isi pot perfectiona calitatile in domeniul frizeriei, in care lucreaza intotdeauna cu echipamente si produse de cea mai buna calitate si in cele mai bune conditii.

Prin cabinetul medical oferim clientilor aceeasi experienta placuta si fara griji cu care s-au obisnuit in cadrul salonului. Aici, angajatii cu studii din domeniul medical pot deprinde experienta si noi cunostinte, avand acces la dotari moderne si suport din partea intregii echipe pentru a se dezvolta profesional.