receptionera hotel

sc stomobi sa

Job expirat

RESPONSABILITATI

City Hotel Bucuresti (sector 6) angajeaza 2 receptionere; experienta nu este necesara -se face scolarizare in prima saptamana. Acceptam si studente, se lucreaza in ture de 12 ore: 12 Z 12 N LL
Cerinte:
Orientare catre client, amabilitate, atitudine pozitiva, prezenta si tinuta agreabila,
abilitati de comunicare, abilitati de lucru in echipa, responsabilitate, abilitati de organizare.
Absolventi liceu cu diploma de bacalaureat, studenti sau absolventi de facultate
Limba engleza
Cunostinte de operare pe calculator (Word, Excel),

Descrierea postului:
Aplica politicile tarifare ale companiei,
Efectueaza operatiile legate de check-in (verificare documente, incasare contravaloare sejur, facturi),
Opereaza in sistemul de gestiune hoteliera Medallion rezervarile si informatiile legate de sejur,
Transmite departamentelor interesate comenzile sau solicitarile speciale ale clientilor,
La check-out, efectueaza verificarile obisnuite, inclusiv a soldurilor restante de plata.

Adresa: Bd. Timisoara 46, sect. 6 Bucuresti
De la Plaza Romania se ia tramvaiul(8, 35 sau 25) sau autobuzul (137 sau 138)- 2 statii in directia Valea Cascadelor.
email: rezervari@cityhotelbucuresti.ro
tel.: 031.425.41.55
021.444.11.83

CERINTE

Cerinte : prezenta agreabila, seriozitate, punctualitate. Acceptam si studenti.

DESCRIEREA FIRMEI

Hotel 3 stele, Bucuresti