Receptionera Hotel

SC ISIS ARMONIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati principale:
preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
primirea si cazarea clientilor;
intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor);
promovarea serviciilor oferite clientilor;
solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor.
Sarcini si indatoriri specifice:
stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale.
Responsabilitati ale postului:
raspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare si cazare oferite clientilor hotelului
raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii
Autoritatea postului:
este autorizat sa preia rezervarile, sa ofere cazare clientilor, sa rezolve formalitatile administrative ale acestora..
Specificatiile postului:
studii de calificare in domeniu;
experienta de minim 1an pe un post similar;
cunoasterea pietei de produse hoteliere si a particularitatilor ei;
foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
cunoasterea temeinica a doua limbi de circulatie internationala;
aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;
abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
foarte bune abilitati de planificare si organizare.
Deplasari

CERINTE

Engleza fluent ; experienta intr-un hotel similar, foarte bune cunostinte a softurilor de Receptie Hotel(Front Office) si Evidenta Gestiune(Back Office) ; excelente abilitati de comunicare, orientat catre client, atitudine pozitiva, proactiv si cu initiativa , dornic de o cariera intr-un hotel de 4 stele.
Zambetul este un must have.

Situat ultracentral, in apropierea Pietei Unirii si Universitatii, Hotelul Armonia ofera acces facil si rapid catre institutiile publice, centrele financiare, universitare si medicale, precum si catre zona istorica a Centrului Vechi al Bucurestiului, arie care imbina trecutul cu prezentul si care face deliciul turistilor de toate varstele prin gama variata de restaurante, terase, locuri de recreere.

Hotelul dispune de 32 de camere structurate pe 3 nivele, fiecare tip de camera fiind creat pentru a oferi maxim de confort pentru o sedere cat mai placuta.