Receptioner Hotel

SC DIB COM INTER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sir Hotels selecteaza persoana pentru postul de RECEPTIONER front desk pentru hotel de 2 stele.

RESPONSABILITATI:
Pregatirea primirii clientilor si inregistrarea lor; efectuarea operatiunilor de facturare; organizarea si folosirea eficienta a spatiilor din hotel; rezolvarea reclamatiilor; gestionarea rezervarilor online, telefonice, upfront; crearea de noi oferte; incheierea de noi contracte B2B, B2C; comunicarea cu celelalte departamente ale hotelului; informarea oaspetilor de servicii auxiliare
Activitati zilnice: deschiderea zilei hoteliere, verificarea rezervarilor curente, gestionarea disponibilitatii pentru ziua in curs pe platformele existente, primirea oaspetilor, completarea documentatiei specifice receptiei check-in, facturare, check-out, inchiderea zilei hoteliere.

CERINTE

- studii
- 1limbi straine la nivel avansat si/sau la nivel conversational
- operarea pachetului Windows Office (Word&Excel, Microsoft Outlook, Internet browser)
Soft skills: comunicativ, ospitalier, riguros, memorie buna, abilitate de a improviza, indemanare, rabdare, persoana de incredere, atitudine pozitiva, prezenta placuta, flexibilitate, dorinta de a invata, rezistenta crescuta la stres. Alte limbi straine un plus

BENEFICII OFERITE

Salariu net 1200 ron

DESCRIEREA FIRMEI

Grup Hoteluri SIR BUCURESTI