Receptioner

Human Touch Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam personal pentru postul de receptioner pentru un hotel de 5 stele din Bucuresti.
Rol:
Cresterea satisfactiei oaspetilor, furnizand servicii de receptie eficiente, rapide, lipsite de probleme, calde, politicoase si ospitaliere in legatura cu sosirea, sederea si plecarea oaspetilor.

Responsabilitati:
- Este responsabil de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora;
- Verifica listele zilnice de sosiri;
- Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera;
- Se ocupa de indeplinirea tuturor cererilor clientilor si de furnizarea tuturor serviciilor disponibile prin colaborarea cu angajatii din Bell staff, Housekeeping, Reservations si Room Service;
- Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti;
- Urmareste si verifica evolutia sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata;
- Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor;
- Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare;
- Asigura cresterea incasarilor hotelului promovand restaurantele sau barurile hotelului;
- Monitorizeaza conturile clientilor pentru a asigura respectarea procedurilor de creditare ale oaspetilor instituite de hotel, asigurandu-se ca datele inregistrate sunt corecte;
- Raspunde cerintelor oaspetilor cu privire la informatii despre hotel si despre zona.

CERINTE

- Certificat calificare (receptioner hotel / tehnician turism / brevet turism / facultate de turism) – reprezinta un avantaj;
- Experienta anterioara de preferat in industria hoteliera- reprezinta un avantaj;
- Nivel limba engleza – fluent;
- Persoane dinamice, determinate, orientate catre client si rezistenta fizica (stat in picioare la desk);
- Flexibilitate in ceea ce priveste programul de lucru (schimbul I si II).

DESCRIEREA FIRMEI

Human Touch Consulting Group - HTCG