QA Tester

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Testarea aplicatiilor dezvoltate conform specificatiilor de proiect;
* Crearea, documentarea si utilizarea de test case-uri pentru aplicatiile testate;
* Identificarea, trackingul si raportarea erorilor intalnite in cadrul proiectului;
* Asigura suport pentru problemele care apar in aplicatia CRM;

CERINTE

Cerinte:

* Studii de profil tehnic;
* Cunostinte de MySQL, PHP;
* Cunostinte de limba engleza;
* Persoana analitica, organizata si atenta la detalii;
* Atitudine proactiva, orientat catre rezolvarea problemelor si capacitatea de asimilare rapida de cunostinte noi;

Avantaje:

* Experienta in lucrul cu tool-uri de tracking/reporting(JIRA);
* Experienta in testarea de aplicatii de tip CRM/ERP;
* Experienta in utilizarea unor tool-uri de testare automata (Selenium, PHPUnit);

BENEFICII OFERITE

* Salariu si bonusuri atractive;
* Mediu de lucru favorabil;
* Oportunitati de dezvoltare a carierei;
* Cele mai noi echipamente;
* Bauturi gratuite, cafea buna si loc de distractie;
* Masa de pranz;

Lansat în 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre creatorii pietei de comert electronic din România. Adaptarea permanenta a serviciilor la realitatile pietei sii orientarea catre client au propulsat si au mentinut eMAG în pozitia de lider constant al pietei.

eMAG are un portofoliu în care se regasesc atât produse si solutii IT si de comunicatii, cât si echipamente electronice si electrocasnice, oferta sa extinzându-se permanent. Compania opereaza magazinul www.emag.ro precum si sapte showroom-uri deschise în Bucuresti, Iasi, Ploiesti, Cluj, Timisoara, Constanta si Craiova.

In cei 9 ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert, ajungand in prezent la un numar de aproximativ 300 de angajati. eMAG sustine in continuare dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind locuri de munca de inalta specializare, intr-o piata in plina evolutie.