Purchasing Specialist

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de administrarea şi dezvoltarea bazei de date;
Asigură înregistrarea integrală şi corectă a datelor de bază în SAP;
Asigură calitatea datelor din bază şi documentarea acestora;
Analizează şi optimizează sortimentul, colaborând strâns cu departamentul Merchandising (Achizitori şi Asistenţi achiziţii);
Păstrează zilnic legătura cu partenerii companiei pentru realizarea sortimentului.

CERINTE

Persoană implicată şi cu iniţiativă proprie;
Cunoştinţe solide operare PC; experienţa în SAP constituie un avantaj;
Cunoaşterea limbii germane (obligatoriu);
Capacitate de muncă în echipă;
Abilitate de a înţelege repede şi a deprinde uşor noile procese;
Atenţie la detalii.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.