Project Manager Instalatii Mecanice (HVAC & Sanitare) - experienta proiecte pt. centre comerciale si cladiri de birouri

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinationala specializata pe executie lucrari de instalatii electrice si mecanice pentru centre comerciale, cladiri de birouri, hale industriale, hoteluri si spitale.
Disponibilitate la deplasare in functie de proiect. Acceptam si candidati din provincie dispusi la deplasari.
Responsabilitati:
Coordoneaza executia lucrarilor de instalatii conform graficului de execuţie;
Coordoneaza echipa de proiect si stabileste responsabilitatile si prioritatile;
Asigura relatiile intre toti intervenantii din cadrul proiectului;
Monitorizeza activitatile de SSM si Quality control;
Intocmeste si urmareste graficele de executie;
Intocmeste si monitorizeza cash flow-ul proiectului;
Analizează planurile şi asigură corecta punere în execuţie a acestora de către echipa de proiect;
Planifica necesarul de forta de munca in fuctie de termenele intermediare de executie;
Coordoneaza activitatea subcontractorilor si a personalului din subordine;
Intocmeste situaţiile de lucrări si ofertele pentru lucrarile suplimentare;
Avizeaza situatiile de lucrari primite de la subcontractori;
Raspunde de implementarea dispozitiilor de santier.

CERINTE

Studii superioare – Facultatea de Instalatii pentru Contructii;
Experienta in specialitate: minim 10 ani Site Manager / Project Manager pentru lucrari de instalatii HVAC & Sanitare aferente unor proiecte complexe tip sedii de birouri, Mall-uri sau Hipermarket-uri;
Cunoştinţe de operare PC: Word, Excel, AutoCAD, Primavera , Microsoft Project;
Coordonare proiecte complexe (5-15 M Euro);
cunoştinţe de limbă engleză (citit, scris, vorbit)
permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru competitiv, profesionist;
Pachet salarial corelat cu experienta;
Logistica asigurata de firma si cazare.

Detalii: www.QLT.ro
cariera@QLT.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.