PROJECT MANAGER CONSTRUCTII CIVILE

SC Onix Residence SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

Managementul bugetului proiectului
Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor subcontractori, de noi firme
Managementul relaţiei cu subcontractorii (selectie, prezentări, întâlniri, propuneri, rapoarte, contracte, etc.)
Asigurarea comunicarii cu partenerii din cadrul proiectului si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat.
Pregatirea si organizarea planurilor de activitate in cadrul proiectului si asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului.
Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse
Se asigura in permanenta de concordanta dintre cantitatile de materiale consumate si cantitatile conform proiect
Vizeaza situatiile de lucrari si facturile subcontractantilor
Participa la toate evenimentele proiectului ( receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractantilor) asigurand pregatirea adecvata a acestora
Intocmeste graficul de executie al proiectului si urmareste indeplinirea acestuia
Contracteaza lucrari sau servicii pentru realizarea obiectivelor

CERINTE

Profilul candidatului:

-Studii superioare tehnice: Inginer Constructii Industriale si Civile;
-Minim 2 ani experienta in desfasurarea de proiecte de constructii de anvergura;
-Experienta solida in managementul echipei;
-Experienta in dezvoltarea colaborarii cu beneficiarii proiectelor de la faza de preluare lucrare pana la incheierea acesteia;
-Experienta in managementul cotractorilor: alegere, negociere, urmarire indeplinire lucrare, finalizarea lucrarii;
-Engleza - nivel avansat

-Atestat Manager de Proiect

-Microsoft Office - nivel avansat, Autocad, program devize

Morad Group, înfiinţat în anul 1990, reprezintă un grup de organizaţii independente care se susțin reciproc, formând o forță semnificativă în domeniile în care îşi desfăşoară activitatea.
Grupul a intrat pe piaţă cu renumitul brand Mandy Foods, extinzând apoi în timp activitățile companiilor private din cadrul său către patru noi zone strategice: dezvoltare imobiliară, construcții, industria hotelieră şi industria alimentară.
Astfel, pe lângă Mandy Foods International, au luat naștere nume de marcă: Soho (cu proiectul Onix Residence – cel mai mare proiect rezidențial, aflat în curs de desfăşurare, ce include construirea a peste 400 de apartamente în Bucureşti), Stein (SaphirStein Residence) şi nu în ultimul rând Phoenicia Comfort Hotel, confirmând treptat dorinţa şi puterea grupului de a urmări o traiectorie ascendentă către o dezvoltare durabilă.