Programul Learning by doing

SCHENKER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Schenker SRL cauta tineri dinamici pana in 21 de ani, cu dorinta de afirmare pentru a participa la programul "Learning by doing". Programul de training are o durata de 3 ani cu posibilitate de angajare permanenta in firma Schenker. Pe toata durata programului tinerii vor putea acumula experienta si isi vor putea forma o cariera solida in interiorul companiei noastre.

CERINTE

- limba engleza la nivel avansat;
- cunostinte de utilizare a PC-ului - nivel avansat;
- persoane dinamice, cu initiativa, perseverenta si dorinta de a acumula cat mai multe informatii.

BENEFICII OFERITE

- construirea unei cariere intr-o companie multinationala;
- pachet salarial atractiv.

DB Schenker este unul dintre cei mai importan¿i furnizori de servicii de transport ¿i logistic¿.

Cu o cifr¿ de afaceri de 8,9 miliarde de Euro suntem:
Nr. 1 European: Transport Rutier & Feroviar;
Nr. 2 Mondial: Transport Aerian;
Nr. 3 Mondial: Transport Maritim;

Succesul firmei noastre se bazeaz¿ pe angaja¿ii no¿tri motiva¿i ¿i responsabili.

Punem pre¿ pe activitatea colegial¿, orientat¿ spre lucrul în echip¿, într-o companie multicultural¿ ¿i oferim posibilit¿¿i individuale de dezvoltare.

La nivel mondial avem peste 79.000 de angaja¿i.

O echip¿ tân¿r¿ ¿i dinamica în peste 1500 de loca¿ii.

Acumul¿m know-how global pentru a-l aplica local!

Form¿m ¿i dezvolt¿m competen¿ele membrilor echipei noastre!

În Romania Echipa Schenker este format¿ din 130 de angaja¿i.

Avem filiale în cele mai importante puncte ale ¿¿rii: Bucure¿ti, Cluj, Arad & Constan¿a.

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra nu ezita sa contactezi Departamentul de Resurse Umane: Cristina Dinca - e-mail: cristina.dinca@schenker.ro ; tel: 021.408.76.00/ 0731.495.722