Programator Web Php Html Css Javascript Wordpress

InvestireOggi.it

Job expirat

RESPONSABILITATI

InvestireOggi.it, unul dintre liderii informatiei economico-financiare din Italia, cauta urmatoarea figura profesionala:
Programator Web PHP5, HTML5, CSS5, Javascript, Worpdress

CERINTE

CERINTE:
- cunostinta optima de Php5. Experienta de cel putin 4 ani pe acest limbaj. Cunostinta si experienza de “design patterns”;
- optima cunostinta si abilitate de a proiecta si realiza cod HTML5;
- cunostinta optima de CSS3: capacitate de a produce noi foi de stil si de a optimiza foile existente;
- cunostinta buna de Wordpress;
- cunostinta buna de Javascript;
- cunostinta buna de limbajul SQL (dialectul MySQL): proiectare de tabele, index optimization, views, triggers, stored-procedure.

CONSTITUIE AVANTAJ:
- cunostinta de jQuery Javascript library;
- cunostinta Ajax;
- cunostinta vBulletin sau Xenforo;
- experienta si cunostina problematiciilor de cross-browser compatibility;
- experienta in folosinta sistemului SVN;
- experienta de brainstorming, capacitate de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil pe baza experientei efective;
- posibilitatea de a lucra de la orice locatie cu acces internet;
- orar de munca usor flexibil.