Programator Web PHP

Adcentric Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL

Cautam o persoana determinata, ambitioasa si dornica de a construi experiente digitale noi si incitante pentru o audienta internationala. In cadrul echipei noastre vei avea ocazia sa dezvolti platforme web, shopuri online si aplicatii.

Daca ai calitatile necesare postului, asteptam aplicatia ta in care te rugam sa atasezi si un link catre un portofoliu personal de lucrari.

- Construieste pagini si aplicatii WEB cautând si selectând tehnologiile adecvate in conformitate cu cerintele de dezvoltare ale companiei

- Elaboreaza module de cod in limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate;

- Configureaza aplicatiile necesare, testeaza aplicatiile si modifica programele;

- Pregateste documentatia necesara utilizatorilor;

- Ofera asistenta utilizatorilor.

CERINTE

CERINTE MINIME

- Cunostinte solide de PHP (4 si 5), MySQL, HTML, CSS, Javascript (AJAX, jQuery)

- Experienta cu platformele open-source: Wordpress, PrestaShop, OpenCart, Drupal, CS-cart

- Cunostinte de SEO on-page (ex: alt, title, meta-tags etc.)

- Cunostinte despre date structurate si implementarea lor

- Cunoasterea functionalitatilor cPanel

- Cunostinte elementare de securitate web

BUN DE AVUT

- Experienta anterioara in domeniu

- Reprezinta un plus experienta cu alte platforme open-source

- Experienta in lucrul cu suita Adobe (Photoshop, Illustrator) pentru exportul materialelor grafice primite de la echipa de design

- O buna cunoastere a limbii engleze

BENEFICII OFERITE

BENEFICII

- Contract de munca pe perioada determianta cu perspective de contract pe perioada nedeterminata

- Salariu competitiv incepand cu 2000 RON pe luna.

- Locatie centrala, Aviatorilor, Aleea Modrogan, la scurta distanta fata de statia de metrou Victoriei

- Perspective de dezvoltare profesionala

- Mediu de lucru excelent in cadrul unei echipe tinere si creative

DESCRIEREA COMPANIEI

- Agentie digitala de publicitate - concept creation, brand design, web design & development, marketing, maintenance and conversion analysis.

Agentie digitala de publicitate - concept creation, brand design, web design & development, marketing, maintenance and conversion analysis.