Programator PHP/MySQL

LA REDOUTE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
Jobul consta in dezvoltarea si extinderea solutiei de ecommerce pentru brandurile aflatate in portofoliu. Platforma este dezvoltata pe un framework propriu si este integrata cu un sistem ERP.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Experienta in PHP si MySQL de minim doi ani;
- Experienta cu un framework MVC si cu template-urile Smarty;
- Cunostinte JavaScript;
- Cunostinte solide HTML/CSS;
- Responsabilitate in asumarea deadline-urilor.

CONSTITUIE AVANTAJE:
- Cunostinte OOP, design patterns, normalizare si optimizare baze de date;
- Experienta cu web api integration pentru Mandrill, MailChimp, Facebook, online payments, etc;
- Cunostinte de design (RWD), user-interfaces, HTML5, CSS3, vanilla.js.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
Salariu motivant, cu evolutie in functie de performata. Bonusuri in functie de finalizarea in termen a diferitelor stadii ale proiectului. Evolutie profesionala.

La Redoute este cel mai mare magazin online de moda si decoratiuni din Franta, fiind prezent pe piata din Romania incepand cu anul 2008.