Programator PHP middle/senior in Timisoara

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locația postului: Timișoara

Program de lucru: full time, flexibil

Responsabilități:

Vei dezvolta diferite module și proiecte în PHP:

Vei analiza specificațiile clientului; vei veni cu propuneri/soluții de implementare;
vei realiza arhitectura proiectului/modulului
vei implementa proiectul în baza arhitecturii propuse
iți vei testa atent implementarea în baza unui plan de testare (înainte ca proiectul/modulul să treacă la echipa de testare)
vei interacționa cu colegii tăi pentru a interfața proiectul/modulul pe care îl dezvolți cu cel al colegilor tăi

CERINTE

Despre tine

Personalitate:

Ești o persoană interesată de tehnologie și ești capabil să înțelegi componenta de business a proiectului/modulului pe care trebuie să îl dezvolți.
Urmăresti să ai un rezultat de calitate din toate punctele de vedere, deci vei veni cu idei/îmbunătățiri/soluții la cerințele pe care le vei primi, vei recomanda tehnologii noi, vei urmări calitatea dezvoltării modulelor realizate și finalizarea lor în timpul agreat.
Îți place să lucrezi în echipă și să interacționezi organizat cu colegii tăi.

Cunoștințe tehnice:

1. Cerințe obligatorii

Ai experienta de lucru cu:

PHP 5
OOP
MySQL

Ai dezvoltat proiecte/module complexe de la zero;
Ai o gândire "object oriented".

2. Ai un avantaj mare dacă ai lucrat cu

Prestashop
sau în general dacă ai dezvoltat soluții ecommerce (chiar și cu Magento)

3. Cerințe optionale

Javascript, JQuerry
Experiență cu anumite framework-uri: Symfony 2, Zend, Yii, Codeigniter etc.

Apreciem dacă:

ai lucrat cu SVN sau Git
folosești Jira
ai cunoștinte de metodologie Agile (Scrum)

BENEFICII OFERITE

Despre beneficiile tale

Vei lucra program full time, dar flexibil.
2 zile pe săptămână vei putea lucra de acasă
Poti lucra până la 10 zile consecutive remote pe an
vei primi bonuri de masă
Îți decontăm, o parte dintre următoarele, la alegere (și suntem deschiși și la alte variante): activități sportive, parcare, abonament mijloc de transport în comun
Vei putea obține bonusuri pentru proiectele deosebite livrate
Îți putem susține financiar obținerea de certificari și participarea la cursuri și evenimente (după 6 luni de la angajare)

Daca te vei reloca din alt oraș îți oferim suport de relocare

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.