Programator PHP

INCOGNITO CONCEPT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Incognito Concept angajeza programator pasionat de producerea de codari eficiente, query-uri rapide si aplicatii bine structurate. Daca vrei sa te dezvolti si sa te alaturi unei echipe tinere in vederea dezvoltarii de aplicatii/solutii web inovatoare, tu esti omul pe care il cautam.

Responsabilitati:
– Scrii cod curat si comentat
– Faci research pentru cele mai bune solutii tehnice
– Te consulti cu directorul tehnic si echipa pentru a implementa cele mai bune solutii
– Intocmesti specificatii pentru aplicatii sau module noi
– Respecti deadline-urile

CERINTE

Cerinte:
– Pasionat de programarea web si implicat in dezvoltarea proiectelor
– Sa vrei sa fii cel mai bun, un guru al codului
– Sa fii comunicativ si sa iti placa sa gasesti solutii impreuna cu colegii
– Sa iti asumi responsabilitatile
– Sa ai capacitate de analiza si sinteza

Ce trebuie sa stii ca programator PHP mediu-avansat:
– Cunostinte medii-avansate de programare PHP si MySql
– Cunostinte medii-avansate de programare OOP
– Cunostinte medii-avansate de Javascript (jQuery) si AJAX
– Cunostinte medii-avansate HTML si CSS
– Limba engleza nivel mediu
– Experienta in construirea interfetelor compatibile cu device-urile mobile
– Experienta in mediul de programare MVC – ZEND
– Experienta in load optimization

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite:
– Pachet salarial motivant
– Nu suntem corporatisti, nu avem reguli stupide, atmosfera este relaxata
– Locatie ultracentrala (Piata Unirii)
– Mediu de lucru prietenos

DESCRIEREA FIRMEI

Full-service web company specialising in Magento eCommerce